КАНЦЕЛАРИСКИ СТОЛ RFG BRIXEN HB ЦРН

14.500 ден

Изработен од квалитетни материјали, овој стол се одликува со елегантен  дизајн. Тој е создаден, за да го прави  удобно седењето.

  • Широката структура на наслонот придонесува за правилно држење на грбот и го намалува притисокот во половината.
  • Седлото е изработено од полиуретанова пена, тапицирано со материјал.
  • Наслонот e изработен од мрежест материјал тип “меш”.
  • Поддршката за глава, е тапицирана со мека екокожа, и го прави седењето уште поудобно.
  • Не сте ограничени со фиксирани движења, кога седите на столот, благодарение на регулирачките рачки и можноста за контрола на силата на лулање.
  • Наместо да се ограничувате со неколку опции, можете да ја најдете удобната поза, благодарение на регулирање височината на седење и заклучвање во 3 работни позиции, кoј го згочемува максимално комфортот.
  • Максимала тежина: 120 kg.
  • Гаранција: 2 години.
SKU: 5002 Категорија