Tooky 3D – Диносауруси

710 ден

Шарена табла со големи дрвени 3D животни, исечени од табла, а задачата на најмалите е да ги стават во својата положба според нивната форма.
Осумделна сложувалка со диносауруси која може да се користи одвоено од влошката, поради дебелината на предметите, за секоја креативна игра што ќе ја смислат најмалите.
Оваа играчка поттикнува координација рака-око, моторни вештини и креативни способности.
Димензии: 29,5х21х1,7см
Возраст: 12м+

Нема на залиха

SKU: 100190 Категорија