WI-FI БЕБЕШКА КАМЕРА THET

2.890 ден

Wi-Fi бебешка камера Thet е наша иновативна и функционална понуда.

Благодарение на оваа камера ќе можете да ги гледате собата и креветчето на детето во секое време од вашиот телефон или таблет. Има видео снимање, детекција на движење и следење на движење, двонасочен разговор и многу повеќе функции кои ќе им го олеснат животот на родителите и ќе им овозможат душевен мир.

Пренос во живо преку телефон или таблет iOS/Android, користејќи ја апликацијата IPC360 Home со регистрација на адреса на е-пошта
Откривање на движење и следење на движење
Аларм – притисни известувања
Резолуција 1080p (1920×1080)
Ноќно гледање до 10 метри
Снимање видео на ТF картичка максимум 128 GB
Објектив 3,6 мм
Двонасочен разговор
Прилагодување на звукот
Мрежен интерфејс RJ-45 10/100Mb адаптивен етернет интерфејс. Безжичен WIFI, 802.11 b/g/n. Фреквенција 2,4~ 2,4835GHz (Некомпатибилна со 5GHz)
Работна температура од -10 до 50°C
Навалување на ротација 90° / тава 355°
Лесен за инсталирање и употреба
Една камера може да се сподели максимум со 5 корисници
Сетот вклучува: камера, USB-кабел, USB адаптер, рачно, комплет за носач на ѕид и исфрлач на пинови

SKU: 550622 Категорија